smenu.gif
Obchod s publikacemi - účetnictví - daně - mzdy

Pojištění vozidel v kostce

Povinné ručení má mnoho řidičů spjato s pravidelnými výdaji. Spíše se na tento systém pohlíží jako na nutné zlo, které doprovází každého motoristu na českých silnicích. Povinné ručení je však páteřním ochranným systémem, jenž zabezpečuje návratnost způsobených škod na cizích vozidlech. Stejně tak jste chráněni i vy v případě, že se stanete obětí nehody bez vlastního zavinění.

Pojištění vozidel není tak prvoplánové, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale přináší sebou celou řadu doprovodných výhod. Sjednání povinného ručení se nevyhne žádný účastník silničního provozu, je však na vás, jestli se s tímto základním produktem spokojíte, nebo dáte šanci i dalším doplňkovým službám. V tomto článku si představí hned několik zajímavých způsobů, jak se na silnicích zabezpečit proti nejrůznějším rizikům.

Povinné ručení

Jak už jsme výše uvedli, tak povinné ručení nelze při využívání motorového vozidla vynechat. Na oplátku získáte jistotu, že se nevystavíte finančnímu krachu při zavinění nehody. Stejně tak jste krytí při nehodě bez vlastního zavinění, jelikož i viník má sjednané povinné ručení. Pokud hledáte způsob, jak si co nejrychlejším způsobem ověřit nejatraktivnější nabídky šité na míru svému vozidlu, sjednejte si povinné ručení online.

Srovnávač povinného ručení vám po zadání několika základních údajů vyhodnotí nabídky od předních pojišťoven i s okamžitou možností uzavření smlouvy. Díky této možnosti naprosto odpadá potřeba návštěv jednotlivých pojišťoven, jelikož získáte přehled o cenových nabídkách z širšího úhlu pohledu. Výsledkem je to nejlevnější povinné ručení na trhu.

Hlavní vlastnosti povinného ručení:

 • Povinné ručení musí mít sjednaný každý motorista na území České republiky
 • Při zavinění škody bude náhrada vyplacena z vašeho pojištění
 • Při nezavinění nehody bude náhrada škody vyplacena z pojistky viníka.

Slevový Bonus

V případě, že se po celý rok nestanete účastníkem nehody, připadá vám výhoda v podobě bonusu v podobě slevy na další období z povinného ručení i havarijního pojištění. U některých lepších pojišťoven naleznete i možnost převodu bonusu mezi jednotlivými nabízenými produkty pojištění vozidel nebo osobami.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění se od základního povinného ručení liší v dobrovolnosti sjednání. Je však doporučováno, jelikož celkem citlivě rozšiřuje výhody, které s užíváním motorového vozidla vyplývají. Havarijní pojištění navyšuje komfort bezpečnosti v následujících bodech:

 • Pokud zaviníte svou vlastní chybou škodu na svém vozidle, bude vám skrze havarijní pojištění vyplacena náhrada.
 • V základní nabídce získáte i ochranu proti přírodním katastrofám, srážce se zvěří, odcizení vozidla nebo vandalismu.
 • V tomto sektoru je důležité si nastavit míru vlastní spoluúčasti, tu je dobré volit podle stáří vozidla. U nového auta je lepší si tuto míru nastavit na vyšší koeficient, než je tomu u automobilu staršího.
 • Asistenční služba

  Bez tohoto podpůrného programu si své pojištění vozidla raději nesjednávejte. Rozhodujte se podle kvalit nabízených služeb. Každá preferovaná asistenční služba není stejná a liší se dle pojišťovny. Tento produkt je skvělým pomocníkem, při jakémkoliv problému. Pokud potřebujete poradit při nehodě, ihned se obraťte na operátory asistenční služby. Některé z pojišťoven nabízejí i odtah vozidla nebo náhradní automobil při závadě. Cestujete pravidelně do zahraničí? V tom případě je dobré se poohlédnout po nadstandardní službě asistence s příplatkem k základní sazbě. Pokud nechcete nic ponechat náhodě, můžete si sjednat prémiovou asistenční službou s veškerým komfortem.

  Doplňkové služby

  K povinnému ručení si lze doobjednat další rozšiřující služby:

  Pojištění skel – tímto získáte ochranu všech skel, střešní okno není z pravidla zahrnuté. Pojištění odcizení vozidla – tento doplněk je vhodný pro starší vozidla bez havarijního pojištění. Pojištění zavazadel – určeno pro všechny motoristy s častým převážením zavazadel. Náhradní vozidlo – tento způsob rozšíření vám poskytuje náhradní vozidlo při závadě na vlastním.

  Zdroj: BezvaPojištění.czKontakt

Rektorská 22
108 00 Praha 10
tel: 274 781 676
gsm: 603 426 895

U Nikolajky 23
150 00 Praha 5
tel: 603 426 895

Mníšek pod Brdy 135
252 10 Praha-západ
Napište nám »

Aktuality

Cestovní náhrady v roce 2018

8.1.2018
Od 1.1.2018 vzroste cena průměrné ceny PHM, stravného a základní sazby za jedno i dvoustopá vozidla. Tuzemské stravné Délka pracovní cesty...

Změna záloh OSVČ na sociálním a zdravotním pojištění

3.1.2018
Od ledna 2018 se opět zvyšují minimální zálohy pro OSVČ a záloha na zdravotním pojištění dokonce poprvé překročí hranici 2000,-. Zálohy na ...

Zrušení části zákona o evidenci tržeb nálezem Ústavního soudu

18.12.2017
od 1.3.2018 nepodléhají evidenci tržeb tržby uskutečněné prostřednictvím platebních karet a účtenky podle zákona o evidenci tržeb již nemusí...

Kategorizace účetních jednotek

23.3.2017
V roce 2016 došlo k novele zákona o účetnictví. Zde byla zavedena kategorizace účetních jednotek a nové podmínky pro povinné ověřování účetn...